Our product range includes a wide range of nirlon stainless steel vacuum flask rover 1000ml, 1000ml marvel pvd multi coloured vacuum bottle, 500ml marvel pvd multi coloured vaccum bottle, nirlon stainless steel 750ml marvel pvd multi coloured vaccum bottle, 500ml nirlon vacuum insulated flask and 1000ml nirlon vacuum insulated flask.













₹ 420 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1000 mL |
| Type | Plain Flask |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Color | Red |
| Wall Construction | Double Wall |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 1000ml |
| Model Name/Number | NR840 |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 611 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1000ml |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Multicolor |
| Brand | NIRLON |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home & Office |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 353 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Capacity | 500 mL |
| Color | Multicolor |
| Brand | NIRLON |
| Material Grade | STAINLESS STEEL |
| Design | PLAIN |
| Usage/Application | HOME & OFFICE |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 495 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 750ml |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Silver |
| Brand | NIRLON |
| Material Grade | STAINLESS STEEL |
| Design | PLAIN |
| Usage/Application | HOME & OFFICE |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 336 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Capacity | 500 mL |
| Color | Silver |
| Brand | NIRLON |
| Material Grade | STAINLESS STEEL |
| Design | PLAIN |
| Usage/Application | HOME & OFFICE |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 493 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | Silver |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home & Office |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | NIRLON |
| Bottle Type | Flask |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 212 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Capacity | 750 mL |
| Insulation | Single Wall |
| Lid Type | Flip Lid |
| Material Grade | SS 204 |
| Material | Stainless Steel |
| Cap Type | Sipper |
| Color | Black |
| Is it Transparent | No |
| Design | Printed |







₹ 227 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Capacity | 1000 mL |
| Insulation | Single Wall |
| Lid Type | Screw Cap |
| Material Grade | SS 204 |
| Material | Stainless Steel |
| Cap Type | Sipper |
| Design | Printed |
| Is it Transparent | No |
| Shape | Round |








₹ 216 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Insulation | Single Wall |
| Lid Type | Screw Cap |
| Material Grade | SS 204 |
| Material | Stainless Steel |
| Branding Type | UV Printing |
| Finish | Matte |
| Body Material | Stainless Steel |







₹ 224 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Glass Type | Borosilicate glass |
| Usage | Water |
| Bottle Color | Clear |
| Closure Type | Screw cap |
| Heat Resistance | Up to 200°C |
| Usage/Application | Beverage |
| Bottle Type | Screw Cap Bottle |
| Color | Transparent |
| Dishwasher Safe | Yes |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India








