Our product range includes a wide range of rover - vacuum flask red gold silver - 800ml, nirlon stainless steel vacuum flask therma 500 ml, nirlon stainless steel vacuum flask sapphire 1000ml, nirlon stainless steel vacuum bottle hydra 1000ml, nirlon stainless steel vacuum flask 750ml and nirlon leo fossil vacuum insulated bottle.







₹ 354 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Multicolor |
| Brand | NIRLON |
| Material Grade | STAINLESS STEEL |
| Usage/Application | HO |
| Product Name | VACCUM BOTTLES |
| Keeps drinks hot or cold for | HOT & COLD |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 379 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Type | Plain Flask |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Blue |
| Material Grade | SS 304 |
| Wall Construction | Double Wall |
| Bottle Type | Thermos |
| Usage/Application | Home & Office |
| Cap Type | Screw Cap |








₹ 395 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Blue |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 1000ml |
| Model Name/Number | NR839 |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 415 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Yellow |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 1000ml |
| Model Name/Number | NR834 |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 635 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 750 ml |
| Type | Plain Flask |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Double Wall |
| Color | Black |
| Material Grade | SS 304 |
| Wall Construction | Double Wall |
| Bottle Type | Flask |
| Cap Type | Screw Cap |
| Body Finish | Matte |






₹ 420 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 18W X 5H Centimeters |
| Item Weight | 180 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Feature | Rust Proof Durable, Leakproof |
| Brand/Make | Nirlon |





₹ 396 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 750 mL |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Material | Steel |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Bottle Type | Kids Water Bottle |
| Is it Transparent | No |
| Design | Printed |








₹ 320 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Plain Flask |
| Material Grade | SS 304 |
| Color | Black |
| Wall Construction | Double Wall |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 650ml |
| Model Name/Number | NR831 |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 406 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 800ml |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Bottle Type | Thermos |
| Usage/Application | Home & Office |
| Country of Origin | Made in India |
| Brands | Nirlon |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India







