Our product range includes a wide range of nirlon karat honeycomb triply deep kadai 18cm, nirlon karat honeycomb triply deep kadai 20cm, nirlon karat honeycomb triply deep kadai 22cm, nirlon karat honeycomb triply deep kadai 24cm, nirlon karat honeycomb triply deep kadai 26cm and nirlon karat honeycomb triply deep kadai 28cm.









₹ 711 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Diameter | 18 cm |
| Capacity | 1.5 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Thickness | 3 mm |
| Finish | Matte Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage | Deep Frying, Restaurant, Home, Saute, Hotel, Curry |








₹ 798 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Diameter | 20 cm |
| Capacity | 1.5 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Thickness | 3 mm |
| Finish | Matte Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage | Hotel, Curry, Saute, Restaurant, Deep Frying, Home |







₹ 933 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Diameter | 22 cm |
| Capacity | 2 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Matte Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage | Deep Frying, Saute, Home, Hotel, Restaurant, Curry |








₹ 1050 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Diameter | 24 cm |
| Capacity | 2.5 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Glossy Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage | Deep Frying, Saute, Hotel, Restaurant, Home, Curry |








₹ 1161 / PieceGet Latest Price
| Cookware Type | Kadai |
| Diameter | 26 cm |
| Capacity | 3.5 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Finish | Glossy Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage | Restaurant, Home, Saute, Curry, Hotel, Deep Frying |







₹ 1296 / PieceGet Latest Price
| Cookware Type | Kadai |
| Diameter | 28 cm |
| Capacity | 4 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Glossy Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage | Home, Hotel, Saute, Curry, Deep Frying, Restaurant |








₹ 718 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Size | 18 cm |
| Material | TRIPLY |
| Capacity | 1.1L |
| Lid Type | Stainless Steel |
| Induction Base | Yes |
| Brand | NIRLON |
| Thickness | 2.5 mm |
| Construction Type | Triply |







₹ 948 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Diameter | 22 cm |
| Capacity | 2 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Thickness | 2.5MM |
| Finish | Glossy Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| With Lid | Steel Lid |
| Handle Type | Side Handles |
| Usage | Deep Frying, Saute, Curry, Restaurant, Home, Hotel |







₹ 1083 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Body Material | TRIPLY |
| Capacity | 2.6L |
| Diameter | 24 cm |
| Coating Type | Non Stick |
| Base Type | Induction Base |
| Compatible Heat Source | Gas Stove, Oven Safe, Induction, Electric Stove, Halogen |
| With Lid | Steel Lid |
| Handle Type | Side Handles |
| Finish | Matte Finish |






₹ 1203 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Size | 26 cm |
| Material | triply |
| Capacity | 2.6L |
| Lid Type | Stainless Steel |
| Induction Base | Yes |
| Brand | NIRLON |
| Coating | Non Stick |
| Thickness | 2.5 mm |
| Construction Type | Triply |






₹ 1350 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Body Material | TRIPLY |
| Capacity | 4 L |
| Diameter | 28 cm |
| Coating Type | Non Stick |
| Base Type | Induction Base |
| Compatible Heat Source | Gas Stove, Electric Stove, Induction, Halogen |
| With Lid | Steel Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Finish | Matte Finish |







₹ 860 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Tawa |
| Material | TRIPLY |
| Induction Compatible | Yes |
| Diameter | 280 mm |
| Brand | NIRLON |
| Coating | Non-Stick |
| Weight | 1.6 kg |
| Thickness | 3 mm |
| Finish | Polished |
| Handle Material | Stainless Steel |









₹ 849 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 20 cm |
| Material | Triply Steel |
| Induction Compatible | Yes |
| Coating | Non Stick |
| Wall Height | 4 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |









₹ 975 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 22 cm |
| Material | Triply Steel |
| Induction Compatible | Yes |
| Coating | Non Stick |
| Wall Height | 4.5 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |









₹ 1092 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 24 cm |
| Material | Triply Steel |
| Induction Compatible | Yes |
| Coating | Non Stick |
| Wall Height | 4.5 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |









₹ 846 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Body Material | TRIPLY |
| Capacity | 1.1L |
| Diameter | 18 cm |
| Coating Type | Non Stick |
| Base Type | Triply Base |
| Compatible Heat Source | Induction, Gas Stove, Electric Stove, Halogen |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Finish | Matte Finish |









₹ 932 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Body Material | TRIPLY |
| Capacity | 1.5 L |
| Diameter | 20 cm |
| Coating Type | Non Stick |
| Base Type | Triply Base |
| Compatible Heat Source | Gas Stove, Induction, Electric Stove, Halogen |
| With Lid | Glass Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Finish | Matte Finish |









₹ 1179 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Size | 24 cm |
| Material | TRIPLY |
| Capacity | 2.6L |
| Lid Type | Glass |
| Induction Base | Yes |
| Brand | NIRLON |
| Coating | Non Stick |
| Thickness | 2.5 mm |
| Construction Type | Triply |









₹ 657 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 20 cm |
| Material | Triply Steel |
| Induction Compatible | Yes |
| Coating | Non Stick |
| Wall Height | 4 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| With Lid | Without Lid |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |









₹ 765 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 22 cm |
| Material | Triply Steel |
| Induction Compatible | Yes |
| Coating | Non Stick |
| Wall Height | 4 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| With Lid | Without Lid |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |









₹ 873 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 24 cm |
| Material | Triply Steel |
| Induction Compatible | Yes |
| Coating | Non Stick |
| Wall Height | 4.5 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| With Lid | Without Lid |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |








₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 20 cm |
| Material | Triply Steel |
| Lid Material | Glass Lid |
| Coating | Non Stick |
| Induction Compatible | Yes |
| Wall Height | 4.5 cm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Lid Type | Tempered Glass |





₹ 867 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Pan |
| Size | 22 cm |
| Material | Triply Steel |
| Lid Material | Glass Lid |
| Coating | Non Stick |
| Induction Compatible | Yes |
| Wall Height | 4.5 cm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Lid Type | Tempered Glass |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India





















