Our range of products include nirlon stainless steel vacuum flask turbo 1200ml, nirlon classic flip single wall stainless steel water bottle 1000ml, nirlon stainless steel vacuum flask whizz 390ml, nirlon stainless steel vacuum flask grace 500ml, nirlon stainless steel vacuum flask supercool 1000ml and nirlon vacuum insulated flask/ hot and cold water bottle 750ml - bullet.











₹ 440 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | Plain Flask |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Black |
| Material Grade | SS 304 |
| Wall Construction | Double Wall |
| Bottle Type | Flask |
| Model Name/Number | NR822 |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Bottle Type | Fridge Water Bottle |
| Capacity | 1000 mL |
| Insulation | Single Wall |
| Lid Type | Flip Lid |
| Material Grade | SS 204 |
| Material | Stainless Steel |
| Cap Type | Sipper |
| Color | Black |
| Is it Transparent | No |
| Design | Simple |



₹ 195 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Blue |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 390ML |
| Model Name/Number | NR835 |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 258 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Blue |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 500ml |
| Model Name/Number | NR824 |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 440 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Green |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 1000ml |
| Model Name/Number | NR838 |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 470 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 750ML |
| Model Name/Number | NR809 |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Office, Gym, Travel Bottle |
| Material | Stainless Steel |
| Is It Leak Proof | YES |
| Cap Type | Round |
| Set Of | 1 |
| Available Design | Plain |
| Brand | NIRLON |






₹ 605 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1500 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Silver |
| Brand | NIRLON |
| Usage/Application | Home & Office |
| Product Name | Vaccum Bottles |
| Keeps drinks hot or cold for | Hot & Cold |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 325 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500ML |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Lid Type | Screw Lid |
| Flask Type | Multi Purpose |
| Model Name/Number | NR802 |
| Color | Silver |
| Brand | NIRLON |
| Usage/Application | Office, Gym, Travel Bottle |
| Is It Leak Proof | Yes |







₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bottle Type | Sipper |
| Capacity | 750 mL |
| Insulation | Single Wall |
| Lid Type | Flip Lid |
| Material Grade | SS 204 |
| Cap Type | Sipper |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 227 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Capacity | 1000 mL |
| Insulation | Single Wall |
| Lid Type | Screw Cap |
| Material Grade | SS 204 |
| Material | Stainless Steel |
| Cap Type | Sipper |
| Color | Black |
| Design | Printed |
| Is it Transparent | No |







₹ 500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 750 mL |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Material | Steel |
| Lid Type | Screw Lid |
| Flask Type | Multi Purpose |
| Color | Black |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Design | Printed |
| Is it Transparent | No |







₹ 475 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | White |
| Lid Type | Screw Lid |
| Flask Type | Multi Purpose |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 435 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 350 mL |
| Type | Flask & Cup Set |
| Wall Type | Double Wall |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS 304 |
| Wall Construction | Double Wall |
| Cap Type | Screw Cap |
| Body Finish | Glossy |
| Customization | Logo Printing |
| Features | Leak Proof |










₹ 380 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Type | Plain Flask |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Color | Black |
| Wall Construction | Double Wall |
| Bottle Type | Flask |
| Cap Type | Screw Cap |
| Dimensions | 500ml |
| Customization | Logo Printing |








₹ 356 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Orange |
| Bottle Type | Flask |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 410 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 420 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Steel |
| Capacity | 750 mL |
| Color | Black |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Cap Type | Screw Cap |
| Design | Printed |
| Shape | Round |
| Is it Transparent | No |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 347 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Bottle Type | Temperature Display |
| Material | Stainless Steel |
| Display Type | LED Display |
| Capacity | 500 mL |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Brand | NIRLON |
| Color | Black |
| Lid Type | Screw Lid |
| Material Grade | STAINLESS STEEL |
| Design | PLAIN |








₹ 257 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 500ML |
| Usage/Application | HOME & OFFICE |
| Color | Black |
| Bottle Type | Flask |
| Design | Plain |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Size/Dimension | 500ML |
| Product Type | TEMP CUP |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India

















