Prominent & Leading Manufacturer from Palghar, we offer 2.6l nirlon ptfe coating ceramic casserole with lid, 4.2l nirlon non stick induction based ceramic casserole with glass lid 260cm, 200 cm nirlon non stick deep casserole, 260 cmnirlon non stick deep casserole, 22 cm nirlon non stick casserole pan and 3.1l nirlon ceramic casserole with lid.










₹ 920 / PieceGet Latest Price
| Cookware Type | Casserole |
| Types Of Utensils | Casserole |
| Body Material | Aluminium |
| Capacity | 2.6L |
| Diameter | 22 cm |
| Base Type | Induction Base |
| Size | 22 cm |
| Color | Orange |
| Bottom Shape | Round |
| Material | Ceramic |












₹ 1096 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Diameter | 26 cm |
| Base Material | Aluminium |
| Coating Type | Ceramic Coated |
| Usage/Application | Home |
| Induction Base | Induction Compatible |
| Lid Type | Glass Lid |
| Color | Orange |
| Size | 26 cm |
| Capacity | 4.2L |
| Warranty | 1 Year |


₹ 465 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Types Of Utensils | CASSEROLE |
| Material | Aluminium |
| Color | Red |
| Capacity | 2L |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Size | 20 cm |
| Brand | Nirlon |
| Compatible | Gas Compatible |


₹ 653 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 4.2L |
| Usage/Application | Kitchen |
| Material | Aluminium |
| Size | 26 cm |
| Color | Red |
| Surface Finish | Glossy |
| Warranty | 1 Year |
| Handle Material | Bakelite |
| With Copper Base | No |
| Is It Scratch Resistance | Yes |


₹ 541 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Aluminium |
| Coating | Non Stick 3 Layer Coating |
| Size | 22 cm |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Nirlon |
| Capacity | 2.8L |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
Product Description:
Product Details:






₹ 1005 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 3.1L |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | Nirlon |
| Color | Orange |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 1 Year |
| Handle Material | Bakelite |
| Weight | 220 gm |
| Model Name/Number | Ceramic CSS_24 |



₹ 583 / PieceGet Latest Price
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Home |
| Set Contains | 1 casserole |
| Brand | Nirlon |
| Capacity | 4.2L |
| Color | Red |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
| Handle Type | Bakelite Handle |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 415 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Casserole |
| Types Of Utensils | CASSEROLE |
| Capacity | 2.1 L |
| Body Material | Non Stick Aluminium |
| Brand | Nirlon |
| Color | Red |
| Usage/Application | Home |
| Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| Size | 20 cm |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India



