We are a leading Manufacturer of nirlon hard anodized roti/chapati/paratha concave tawa and nirlon smart triply tope 20cm from Palghar, India.










₹ 362 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Hard Anodised |
| Size | 25 cm |
| Brand | Nirlon |
| Diameter | 8 Inch |
| Thickness | 3 mm |
| Handle Material | Bakelite |
| Color | Black |
| Surface Finish | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 678 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Capacity | 2.6 L |
| Material Grade | Stainless Steel 304 and 430 |
| Set Contents | Single Piece |
| Diameter | 20 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Glossy Finish |
| With Lid | Steel Lid |
| Induction Base | Induction and Gas |
| Usage | Home, Hotel, Water Heating, Milk Boiling, Cooking, Storage |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India
