Prominent & Leading Manufacturer from Palghar, we offer nirlon 750 ml ss vaccum insulated bottle, nirlon stainless steel vacuum bottle hydra 800ml, nirlon stainless steel vacuum bottle happy 310ml and nirlon stainless steel vacuum mug magnum 200ml.







₹ 448 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 750ML |
| Type | Plain Flask |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Wall Construction | Double Wall |
| Model Name/Number | NR803 |
| Color | Silver |
| Brand | NIRLON |
| Usage/Application | Office, Gym, Travel Bottle |
| Is It Leak Proof | YES |









₹ 360 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 750 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Plain Flask |
| Material Grade | SS 304 |
| Color | Green |
| Wall Construction | Double Wall |
| Bottle Type | Flask |
| Cap Type | Screw Cap |
| Dimensions | 750ml |
| Body Finish | Matte |










₹ 258 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Color | Pink |
| Bottle Type | Flask |
| Dimensions | 310ml |
| Model Name/Number | NR826 |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Insulation Type | Vacuum Insulated |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Type | Travel Mugs |
| Color | Brown, Pink etc |
| Body Color | PINK |
| Design | Round |
| Model Name/Number | NR837 |
| Is It Handle Provided | Handle Not Provided |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India


