Pioneers in the industry, we offer nirlon stainless steel sandwich bottom induction & gas compatible fry pan, nirlon stainless steel sandwich bottom sauce pan 18cm, nirlon stainless steel kadhai, nirlon smart triply tope 16cm and nirlon plus triply deep kadhai 28cm from India.






₹ 325 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Product Type | Cooking Pot |
| Utensil Type | Kadai / Wok |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | 202 Grade |
| Size/Diameter | 22 cm |
| Size / Capacity | 1 Ltr |
| Capacity / Size | 1 Ltr |
| Usage/Application | Home |
| Base Type | Induction Bottom |
| Finish | Mirror |




₹ 288 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Product Type | SAUCE PAN |
| Capacity | 1500 mL |
| Material Grade | SS 304 |
| Size / Capacity | 2 Ltr |
| Usage/Application | Home |
| Set Of | 1 |
| Type | Stainless Steel |
| Size | 18cm |
| Finishing | Polished |
| Glass Lid Included | no |





₹ 300 / PieceGet Latest Price
| Diameter | 20 cm |
| Capacity | 1 Litre |
| Material Grade | Stainless Steel 304 |
| Usage/Application | Hotel/Restaurant |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Induction Base | Induction Friendly |
| Type | Round |
| Finishing | Glossy |
| With Lid | Yes |




₹ 489 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Capacity | 1.5 L |
| Material Grade | Stainless Steel 304 and 430 |
| Set Contents | Single Piece |
| Diameter | 16 cm |
| Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Glossy Finish |
| With Lid | Steel Lid |
| Induction Base | Induction and Gas |
| Usage | Cooking, Home, Water Heating, Storage, Milk Boiling, Hotel |








₹ 876 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Diameter | 28 cm |
| Capacity | 4 L |
| Material Grade | Triply Steel |
| Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Glossy Finish |
| Induction Base | Induction and Gas |
| With Lid | Without Lid |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage | Home, Deep Frying, Curry, Restaurant, Hotel, Saute |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India



