Pioneers in the industry, we offer nirlon hard anodized roti/chapati/paratha concave tawa with bakelite wire handle and nirlon karat honeycomb triply deep kadai 20cm-1.5ltr with steel lid from India.












₹ 362 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Hard Anodised |
| Size | 25 cm |
| Brand | Nirlon |
| Diameter | 4 Inch |
| Thickness | 4 mm |
| Handle Material | Bakelite |
| Color | Black |
| Surface Finish | Metal Finish |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 819 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Cookware Type | Kadai |
| Size | 20 cm |
| Material | TRIPLY |
| Capacity | 1.5L |
| Lid Type | Stainless Steel |
| Induction Base | Yes |
| Brand | NIRLON |
| Coating | Non Stick |
| Thickness | 2.5 mm |
| Construction Type | Triply |
Priyesh Pravin Parmar (Managing Director)
Nirlon Kitchenware Private Limited
Survey No. 1051, Plot No. 32 33 And 34, Dewan And Sons Udyognagar Bidco, Palghar - 401404, Maharashtra, India
